e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści

Urząd Miasta Radlin zaprasza swoich mieszkańców do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści. Celem projektu jest zwiększenie umiejętności korzystania z internetu oraz zapoznanie się z obsługą komputera.

Na szkoleniach będzie można dowiedzieć się między innymi: W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak zapisać się przez internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci? Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę?

Każda pełnoletnia osoba może skorzystać z takich szkoleń, których najbardziej potrzebuje. Szkolenia odbywać się będą w nowej siedzibie Świetlicy Środowiskowej w Radlinie przy ulicy Pocztowej 4 w terminach dogodnych dla uczestników. Zainteresowanych prosimy o kontakt ze Świetlicą Środowiskową pod numerami telefonów: 606142605 lub 32 4407430

Bezpłatne szkolenia online: Małgorzata Jegier tel. 663 600 609, e-mail malgorzata.jegier@e-mocni.org.pl

 

Więcej informacji:


Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej

 

Informujemy, że w związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2019 r. ustawy z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw, zmieniają się zasady funkcjonowania punktu mieszczącego się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radlinie przy ul. Solskiego 15.

 

Począwszy od roku 2019 w punkcie realizowane będzie nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, a do uzyskania pomocy uprawniona będzie każda osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Ponadto każda osoba uprawniona będzie musiała umówić się telefonicznie na wizytę u doradcy obywatelskiego pod numerem telefonu 32 4120951 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim).

 

Więcej informacji w zakładce „Nieodpłatna pomoc prawna”


XII Radliński Dzień Wolontariusza za nami

W Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie rozdano nagrody w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Impreza organizowana corocznie od 12 lat przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie odbyła się 7 grudnia. Podczas imprezy wystąpił pochodzący z Rybnika zespół The October Leaves, którego brzmienie to mieszanka klasycznego britpopu z inspiracjami amerykańską muzyką lat 60. Wydarzenie to jest częścią projektu „Rewitalizacja górniczego osiedla Emma w Radlinie – działania integracyjne, aktywizacja społeczna, kulturalna i zawodowa”.

Przed rozpoczęciem koncertu, zostały rozdane nagrody w ogłoszonym konkursie XII Radliński Dzień Wolontariusza, którego zwyciężczynią została Pani Lucyna Ryszka, zgłoszona przez Sportową Szkołę Podstawową nr 2 w Radlinie.

Czytaj więcej: XII Radliński Dzień Wolontariusza za nami