Komunikat dot. terminów i sposobów składania wniosków

Informujemy, że wkrótce rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy / zasiłkowy dla świadczeń z Programu Rodzina 500+, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń rodzinnych.

Wnioski o ustalenie prawa do: zasiłku rodzinnego i dodatków do zasiłku rodzinnego, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego będzie można składać:

  • elektronicznie – od dnia 1 lipca 2018 r.,
  • w formie papierowej – od dnia 1 sierpnia 2018 r.

Rokiem kalendarzowym, stanowiącym podstawę ustalania prawa do świadczeń będzie rok 2017 z uwzględnieniem wszystkich zmian dochodowych jakie nastąpiły po roku 2017 (dot. sytuacji utraty oraz uzyskania dochodu).

Czytaj więcej: Komunikat dot. terminów i sposobów składania wniosków


Informacja

Informujemy, że w najbliższych dniach (do czasu usunięcia usterki) mogą występować problemy z linią telefoniczną w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radlinie. Za utrudnienia przepraszamy.


Wyprawka dla uczniów w ramach programu „Dobry Start”

300 złotych – tyle wynosić będzie świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Premier Mateusz Morawiecki podpisał w piątek 1 czerwca 2018 r. rozporządzenie w sprawie wyprawki dla uczniów.

Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Referatu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Radlinie, ul.Solskiego 15, tel. 32/456 70 72.

Więcej informacji w zakładce Program „Dobry start” oraz na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej .