UWAGA !!! Ważna informacja w sprawie Programu DOBRY START (300+)

Logo ZUS Dobry Start

Od 1 lipca 2021 r. realizatorem rządowego programu „Dobry start” (300+) będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie Ośrodek Pomocy Społecznej.

Realizacja i obsługa świadczeń przyznanych na podstawie programu od 1 lipca 2021 r. , w tym w szczególności: składanie wniosku i załączników do wniosku o przyznanie świadczeń, a także wnoszenie innych pism w sprawie świadczeń; doręczanie decyzji, informacji, postanowień, zawiadomień, wezwań, zaświadczeń i innych pism w sprawie świadczeń – odbywają się wyłącznie w drodze elektronicznej, za pomocą systemów teleinformatycznych określonych w przepisach wydanych na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Wszelkie pytania w sprawie świadczenia Dobry Start (300+) należy kierować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:

Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS 22 560 16 00


Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Narodowy spis powszechny - logo

Informujemy, że od dnia 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Spis potrwa do dnia 30 września i udział w nim jest obowiązkowy.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 może być zrealizowany przez formy zdalne samopisu:

Z osobami, które nie piszą się samodzielnie skontaktują się telefonicznie rachmistrzowie spisowi, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego. Rachmistrzowie dzwonią z numeru 22 828 88 88.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na portalu www.spis.gov.pl


Pracujemy nad “Diagnozą problemów społecznych”

Logo OPS Radlin

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Radlina!

Oficyna Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie miasta Radlin realizuje „Diagnozę problemów społecznych”, na potrzeby utworzenia „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Radlin”. W związku z tym prosimy o uzupełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów dla naszego Miasta, służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się mieszkańcy, a także zaplanowaniu odpowiednich działań profilaktycznych.

Poprzez przygotowany specjalny link, wszyscy mieszkańcy mają możliwość wypełnienia anonimowej ankiety bezpiecznie w swoim domu. Ankietę można wypełnić za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera, czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie kliknąć „wyślij”.

https://radlinmieszkancy.webankieta.pl/


Wizyty studyjne w czasie pandemii? Oczywiście, że tak!

Logotyp

Przedstawiamy trzy wizyty studyjne, które ostatnio udało nam się zorganizować w ramach projektu “Rewitalizacja górniczego osiedla Emma w Radlinie – działania integracyjne, aktywizacja społeczna, kulturalna i zawodowa“. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zmieniliśmy jednak nieco charakter tego typu działań. Zamiast jechać z grupą uczestników projektu, pojechaliśmy z kamerą a efekty zobaczyć możecie teraz wszyscy.
Wizyty studyjne dotyczą organizowania społeczności lokalnej w Wodzisławiu Śląskim, Rybniku – Boguszowicach, Chwałowicach i Niedobczycach. Zapraszamy do oglądania!

Wizyta studyjna w Stowarzyszeniu “17-tka” Rybnik – Boguszowice Osiedle

Wizyta studyjna w Wodzisławiu Śląskim

Wizyta studyjna w Stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku