Po raz trzynasty nagrodzono radlińskich Wolontariuszy (zdjęcia)


Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Przypadająca na ten rok XIII edycja imprezy odbyła się 10 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, który był współorganizatorem tego wydarzenia. Głównym celem imprezy była promocja wolontariatu i wyróżnienie osób aktywnie działających na rzecz innych. Była to również okazja do wspólnego spotkania, rozmów i miłego spędzenia czasu przy dobrej muzyce.

Przed rozpoczęciem koncertu Burmistrz Radlina Barbara Magiera wręczyła nagrody w ogłoszonym konkursie na radlińskiego Wolontariusza Roku 2019. Zwycięzcą została Pani Olga Kaszkarot, która jako drużynowa 39 Żeńskiej Drużyny Starszo-harcerskiej „Finezyjki” oraz 39 Gromady Zuchowej „Zielone Żabki”, inicjuje szereg akcji dobroczynnych m.in.: uczestnictwo w WOŚP i Szlachetnej Paczce, kiermaszach świątecznych, organizacja zbiórek nakrętek i ubrań, wspieranie schronisk dla zwierząt, sprzątanie zapomnianych grobów. Poza tym organizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty, festiwale, wycieczki, biwaki, rajdy i obozy.

Ponadto wyróżniono 5 osób za działalność na rzecz radlińskiej społeczności, wśród których znaleźli się:

  • Pani Agata Barańska (zgłoszona przez Szkołę Podstawową nr 4),
  • Pani Agnieszka Grzonka (zgłoszona przez Świetlicę Środowiskową Koliba),
  • Pani Ewa Konieczny (zgłoszona przez Siatkarski Klub Sportowy Górnik Radlin),
  • Pan Dariusz Skotarek (zgłoszony przez Fundację Eduarte),
  • Pan Grzegorz Święty (zgłoszony przez Stowarzyszenie Radlińska Przystań).

W trackie imprezy podziękowano także wolontariuszkom, które angażują się w działalność Klubu Wolontariatu działającemu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Radlinie – Emilii Grzesik, Natalii Holonie, Wiktorii Kuchcik, Karinie Marcol oraz Patrycji Wrambie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie się w sprawy społeczności lokalnej i chęć pomocy drugiej osobie. Życzymy im dalszych sukcesów i wiele radości, którą na co dzień dają innym.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, dla osi priorytetowej IX. Włączenie społeczne, dla działania 9.1 Aktywna integracja,dla poddziałania 9.1.2 Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego społeczności lokalnych – RIT.